We środę, 11 marca 2020, Minister Edukacji zamknął szkoły z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa.

We czwartek, 12 marca 2020, zrobiliśmy pierwszą lekcję online. Naszą wirtualną klasą była konferencja Skype, pisaliśmy na tablecie graficznym Wacom, na ekranie używając OneNote z zagnieżdżonymi pdf’ami z zadaniami. Wyszło OK!

Od 17 marca 2020 każda grupa miała plan zajęć online. Nie uniknęliśmy małych wpadek – nie do każdego rodzica docierała nasza początkowa komunikacja, uczniowie musieli dostroić swoje umiejętności i sprzęt, nie każdy odnalazł się na początku w nowej rzeczywistości. Ale do końca czerwca zrobiliśmy SETKI godzin zajęć online. Analogiczny zestaw narzędzi był wykorzystywany przez naszego Tomasza Kapuścińskiego do prowadzenia zajęć online na Akademii Morskiej, oraz do prowadzenia zdalnych kursów dla maturzystów w ramach organizowanego przez AM programu Pitagoras. Sprawdziliśmy Teams’y, Skype, Zoom, Discord. Bawiliśmy się wieloma wirtualnymi tablicami, robiliśmy zajęcia z kamerkami i bez. Umiemy robić internety!

Oferta skierowana jest do tych wszystkich, którzy potrafią pracować online, nie chcą dojeżdżać na Bezrzecze, lub z powodów zdrowotnych nie chcą uczyć się w grupach stacjonarnych.

Zapraszamy!!!

Close Menu